Imprezy Cykliczne
JARMARK MAGDALEŃSKI
W nawiązaniu do średniowiecznych tradycji jarmark odbywa się co roku w lipcu w okresie święta patronalnego. Jego nieodłącznym elementem jest konkurs fryzjerski o Grand Prix św. Magdaleny (patronki fryzjerów). Jednak wydarzenie to jest przede wszystkim świętem rękodzieła i rękodzielników prezentujących pracę i kunszt swoich rąk. Imprezę uświetniają prezentacje lokalnego dorobku artystycznego, występy zespołów folklorystycznych i koncerty gwiazd polskiej estrady. Każdego roku na jarmark przybywa rzesza mieszkańców oraz turystów. Miłośnicy rękodzieła mają okazję nabyć ciekawe rzeźby, obrazy, ceramikę i inne wyroby rękodzielnicze.
DOŻYNKI GMINNE
To tradycyjne święto rolnicze obchodzone co roku w innej wsi. Święto ma charakter otwarty i stanowi ciekawe dopełnienie kalendarza wydarzeń kulturalnych gminy. Dożynkom towarzyszy również finał Turnieju Wsi Sołeckich. W atmosferze wspólnej zabawy rozgrywane są zawody w najróżniejszych zabawnych konkurencjach. Jest to radosna, ciesząca oko impreza, która co roku przyciąga liczne grono publiczności, a kończy się wspólną zabawą taneczną.
PSZCZEWSKA DWUDZIESTKA
Półmaraton, na który co roku gościnny Pszczew zaprasza biegaczy ze wszystkich stron Polski i z zagranicy, oraz osoby niepełnosprawne. Jest to impreza odbywająca się corocznie w maju od 1984 roku. Głównemu biegowi towarzyszą biegi uliczne na krótsze dystanse - dla dzieci i młodzieży.
PLENERY
Organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie plenery (malarskie i rzeźbiarskie) przyciągają każdorazowo grono doświadczonych, ale też i początkujących artystów. Plener rzeźbiarski odbywa się już od 2001 roku w okresie letnim, a odwiedzający mogą obejrzeć warsztat rzeźbiarza, etapy powstawania rzeźb, a także mieć swój udział w ich tworzeniu. Prace plenerowe upiększają teren całej gminy. W przeciwieństwie do Pleneru Dużej Rzeźby w Drewnie, Plener Malarski odbywa się w różnych porach roku i biorą w nim udział tylko profesjonaliści. Głównym celem jest utrwalenie otaczającego nas piękna pszczewskich walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych. Powstałe dzieła zdobią obiekty użyteczności publicznej.